Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

“Siguldas devonā” caur stikloto sienu aplūkojama Elmāra Gaigalnieka māksla
“Siguldas devonā” caur stikloto sienu aplūkojama Elmāra Gaigalnieka māksla

Laikā, kad Covid-19 ierobežojumu dēļ izstāžu zāles apmeklētājiem aizvērtas, kultūras centrs “Siguldas devons” radījis jaunu formātu mākslas pieejamībai – caur ēkas stikloto sienu ir apskatāma Elmāra Gaigalnieka lielformāta glezna “Oda priekam”.

 

Turaidas mākslinieku Elmāru Gaigalnieku daudzi atpazīst kā smilšu gleznu mākslinieku, taču šobrīd viņš atgriezies pie gleznošanas ar eļļas krāsām. Mākslinieks apgalvo, ka viņa raksturs atkārtošanos nemīl, tāpēc jaunu iedvesmu meklējot glezniecībā.

 

Ar eļļas krāsām veidotā glezna “Oda priekam” (2400x1400 cm) ir radīta impresionisma stilā, kas nav E.Gaigalnieka ierastais glezniecības stils, biežāk mākslinieks strādā ekspresionisma stilā. “Gleznošana, tāpat kā matemātika, ķīmija, dziedāšana, ir vēl viena pasaules un sevis izzināšanas forma,” aizdomājas E. Gaigalnieks. “Ikviens gleznošanas apgūšanas procesā var ieraudzīt pasauli mākslinieka acīm. Tas ir ceļš – pilns prieka un sarūgtinājuma, cerību un izmisuma, kurš, tā vien šķiet, nekad nebeidzas.”

 

Pateicoties kultūras centra “Siguldas devons” īpašajai arhitektūrai, mākslu iespējams baudīt ne tikai esot kultūras centrā, bet arī no ārpuses caur celtnes stikloto sienu, kas paver plašu skatu uz vestibilu. Mākslinieka Elmāra Gaigalnieka glezna aplūkojama visu diennakti, īpašu noskaņu radot diennakts tumšajā laikā.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2021
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti