Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Nāk pavasaris izdaiļot Siguldas ziedošās takas
Nāk pavasaris izdaiļot Siguldas ziedošās takas

Pavasaris sāk aizvien vairāk izdaiļot dabu ar saviem zaļošajiem lapu svārkiem un saules stari sāk spīdēt arvien spilgtāk! Gaujas senieleja ir īpaši piemērota vieta, kur saklausīt pavasari – strautiņu čalošanu un gājputnu atgriešanos.

Vieta, kurā sajūtama pavasara siltā un saulainā gaisa un dabas smarža. Vieta, kur acīm paveras pirmie pavasara vēstneši – ziedi! Zilās un baltās vizbulītes, zeltstarītes, saulrozītes, zvaniņi un citas puķes, kas plaukst un zied visu pavasari!

 

Iepazīties ar dažām no ziedošākajām pavasara vietām Siguldā!

 

 

 

 

Piķenes krauja

Piķenes krauja ir ap 1km garš un 70-80m augsts Gaujas labā pamatkrasta posms, ar blakus esošām nelielām aizām. Dodoties pastaigu maršrutā, iespējams aplūkot vairākas smilšakmens atseguma vietas un nelielu ūdenskritumu. No Piķenes kraujas augšdaļas dažviet paveras nelielas skatu tāles uz Gaujas senieleju.  Piķenes kraujā no visām vietām visagrāk uzzied vizbulītes, jo tā atrodas sevišķi saulainā vietā. (Pielikumā dabas maršruts vietas izzināšanai).
Koordinātas - 57.150641   24.824129 

Ceļā sastopamie objekti: Mazā Velna ala, Velnalas klintisKājnieku tilts pār Gauju, Krimuldas muiža

 

                 

 

Gūtmaņala 

Gūtmaņala – plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala jeb grota (alas veida niša). Alas garums ir 18,8 metri, platums 12 metri un maksimālais griestu augstums sasniedz 10 metrus. Gūtmaņa ala izveidojusies Gaujas svītas dzeltenīgi sarkano smilšakmeņu klintī, tās veidošanās ir Gaujas straumes un pazemes avota vairāku gadu tūkstošu darbības rezultāts. Arī Gūtmaņalas apkārtni pavasarī apspīd un silda saule, tādēļ tās apkārtnē esošās nogāzes krāšņo dažādi pavasara ziedi. Koordinātas - 57.176106   24.842628.

Ceļā sastopamie objekti: Gūtmaņala, Tūrisma informācijas centrs „Gūtmaņala”„Bundulītis”, Viktora ala, Taurētāju kalns

 

 

 

Vikmestes taka

Vikmestes upītes krastu ainaviskos dabas skatus pavasaros bagātīgi izdaiļo zilās vizbulītes un citi pavasara ziedi! Plaukstošā pavasara laikā te īpaši dzirdama putnu čalošana. Koordinātas - 57.1714 24.8376.

Citi netālu esošie objekti: Krimuldas serpentīna ceļš, Krimuldas pilsdrupas, Mīlestības liepa, Gaisa vagoniņa Krimuldas galapunktsKrimuldas muiža, Vikmestes pilskalns

 

Turaidas muzejrezervāts

Skandinieku avotiņa apkārtne Dainu kalna pakājē un Jāņa kalna pakāje netālu no dziesmu parka, iespējams, atklās ceļotāju līdz šim nepamanīto Turaidas dabu – rotātu ar pavasara ziediem un ziedošām ābelēm.

Turaidas muzejrezervāts arī ieskauj Krišjāņa Barona takas, kur ziedi plaukst uz ikkatra soļa! Koordinātas - 57.186824   24.847800.

(Pielikumā maršruti vietas izzināšanai).

 

 

 

Vējupītes grava

Staigājot Vējupītes gravā, un, baudot plaukstošos ziedus un pavasara smaržas, var sanākt aizkavēties pavasara ceļojumā! Šī nogāze atrodas ēnainā pusē, tādejādi pavasara ziediņus te varēs redzēt, iestājoties siltākam pavasara laikam (Pielikumā maršruts vietas izzināšanai).

 

Citi tuvumā esošie apskates objekti: Gleznotājkalns, PēteralaLivonijas ordeņa Siguldas pils un tās kvartāls.

 

   

 

Pavasarīgā un saulainā daba gaida ikvienu ceļinieku Siguldā!

 

Informācija par pikniku vietām Siguldā -šeit.

 

 

 

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2021
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti