Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Ziemassvētku egles iedegšana Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā

Pasākuma datums: 29-11-2020

Pasākuma laiks: 16:00:00

Svētdien, 29. novembrī, laikā no plkst. 16.00 līdz 21.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukums un pilsētas centrālā Ziemassvētku egle iemirdzēsies tūkstoš gaismu lampiņās, kuras papildinās gaismu un mūzikas saspēle. Līdz ar eglīti Siguldas dzelzceļa stacijas ēkas fasāde mirdzēs LED prožektoru staros, atdzīvinot svētku laikam raksturīgos tēlus – rūķus, meža zvērus, Ziemassvētku vecīti, viņa kamanas un citus.

Iedzīvotāji aicināti nepulcēties un ievērot piesardzības pasākumus, lai sev ērtā laikā dotos baudīt svētku brīnumu un Adventes laiku, jo, ņemot vērā valstī esošo ārkārtējo situāciju, kultūras un izklaides pasākumu norise nav iespējama.

10 metru garajā Ziemassvētku eglītē, kura īpašā metāla statīvā izveidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm, iemirdzēsies vairāk nekā 9000 diožu lampiņas.

Papildus tam svētku laikā Siguldas novads pakāpeniski ietērpsies gaismiņu rotā, pilsētvidē parādīsies vēl neredzēti izgaismoti objekti un dekorācijas. Tāpat ik nedēļu novadniekiem būs iespēja apmeklēt arvien jaunus svētku piedāvājumus brīvā dabā:

 • no 6. decembra interaktīvu eņģeļu taku, kas vedīs no stacijas laukuma līdz Siguldas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai;
 • brīvdienās no 12. decembra Siguldas, Allažu un Mores pagastā būs izgaismotas kultūras namu fasādes, uz kurām atdzīvosies dažādi eņģeļi;
 • no 18. decembra līdz pat Zvaigznes dienai Siguldas pils kvartālā būs iespēja vērot gaismas vides objektu “Laimes aka”, kuru, ievērojot visus drošības pasākumus, individuāli būs iespēja apmeklēt diennakts tumšajā laikā. “Laimes aka” tiks veidota no kustīgiem starmešiem, kuru izvietojuma struktūra līdzinās latviešu tradicionālajā kultūrā veidotajam puzuram. Gaismas projekcijas centrā plānots veidot gaismas kūļa radītu akas zīmi, kurā iespējams ieiet un nostāties. Vides objektu papildinās tematisks mūzikas un balss savienojums, kas vēstīs puzura un Laimes akas stāstu;
 • decembrī plānotas arī citas aktivitātes, kurās varēs iesaistīties ikviens novadnieks un pilsētas viesis, ievērojot visus drošības noteikumus.

Aicinām sekot līdzi informācijai pašvaldības informatīvajos kanālos.

Lai mierpilns, drošs un gaišs Adventes laiks!

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Marts 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
Siguldas maršruti