Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Fotogrāmatas “Pelēki koki oranžā dārzā” atvēršanas svētki kultūras centrā “Siguldas devons”

Pasākuma datums: 03-09-2020

Pasākuma laiks: 17:00:00

Ceturtdien, 3. septembrī, plkst. 17.00 kultūras centrā “Siguldas devons” notiks Niklāva Kadiķa fotogrāmatas “Pelēki koki oranžā dārzā” atvēršanas svētki, piedaloties “Siguldas Attīstības aģentūras” pilsētvides plānotājai Zanei Gaterei.

Siguldas Valsts ģimnāzijas absolvents, šobrīd datorprogrammēšanas students Niklāvs Kadiķis fotoaparātu pirmo reizi rokās paņēma sešu gadu vecumā, bet aktīvi fotografēšanai pievērsies pēdējos trīs gados. Otra viņa aizraušanās jau kopš pusaudža gadiem ir padomju laika vēsture. Tāpēc likumsakarīga ir arī šīs grāmatas rašanās. 2019. gada rudenī Niklāvs Kadiķis mērķtiecīgi apstaigāja Siguldu un iemūžināja padomju laika arhitektūras liecības – daudzdzīvokļu mājas, garāžas un citas ēkas, un ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu 2020. gada kultūras projektu konkursā, nu šie fotoattēli ir pārtapuši grāmatā. Fotogrāmata “Pelēki koki oranžā dārzā. Siguldas padomju tagadne” raksturo padomju laika arhitektūras pamatprincipus, kā arī atklāj kultūrvēsturisko ēku savdabīgo skaistumu un vietu mūsdienu pilsētvidē.  Apraksts par padomju arhitektūras stilu publicēts gan angļu, gan latviešu valodā un ir īpašs veltījums tieši jauniešiem un pilsētas ārvalstu viesiem, kuriem mūsu nesenā pagātne ir mazāk zināma.

Informāciju sagatavot Niklāvam Kadiķim palīdzēja arī konsultanti – Siguldas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājas Inta Romanovska un Inese Berga, Turaidas muzejrezervāta galvenā krājuma glabātāja Līga Kreišmane, kā arī “Siguldas Attīstības aģentūras” pilsētvides plānotāja Zane Gatere.

Grāmatas atklāšanas brīdī Niklāvs Kadiķis pastāstīs par grāmatas tapšanu un atbildēs uz klātesošo jautājumiem, kultūras centrā “Siguldas devons” būs apskatāma arī neliela lielformāta fotogrāfiju izstāde – autoram būtiskākie Siguldas padomju laika arhitektūras piemēri. Savukārt Zane Gatere klātesošajiem pastāstīs par Siguldas padomju laika celtnēm, to vēsturi un iekļaušanu mūsdienu pilsētvidē.

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti