Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

“Gaujas pārgājiens” Gaujas senielejas takās Siguldas novadā

Pasākuma datums: 26-10-2019

Pasākuma laiks: 08:00:00

Zelta rudens izskaņā sestdien, 26. oktobrī, Siguldā pirmo reizi norisināsies “Gaujas pārgājiens”, kurā 4500 dabas aktīvistu no Lietuvas un arī Latvijas iepazīs Gaujas Nacionālo parku, tostarp Kraukļu aizu, Paradīzes kalnu un Kājnieku tiltu pār Gauju, izstaigājot kādu no trim distancēm – 12, 20 vai 30 kilometru garumā. Organizatori informē, ka sestdien pilsētā iespējami sastrēgumi, tādēļ iedzīvotājus aicina būt iecietīgiem. Tāpat ēdināšanas uzņēmumi varētu būt ļoti apmeklēti, sākot no piektdienas vakara līdz pat svētdienas rītam.

“Gaujas pārgājiens” sāksies un noslēgsies Svētku laukumā. Dalībnieki uz starta/finiša zonu aicināti ierasties laikā no plkst. 8.00 līdz 13.00, kur reģistrācijas teltī nepieciešams saņemt kontroles aproci, pārgājiena dalībnieka pasi ar karti un citu būtisku informāciju. Uzsākot pārgājienu, ik pēc 5–6 kilometriem tiks ierīkotas atpūtas un palīdzības pieturvietas, kurās būs iespējams uzpildīt ūdens rezerves, uzņemt spēkus ar kādu našķi un nepieciešamības gadījumā saņemt arī medicīnisko palīdzību. Pārgājiena dalībniekus, kuri kāda iemesla dēļ neturpinās ceļu, organizatori no šiem punktiem nogādās uz finiša vietu. Tāpat arī pārgājiena dalībnieku četrkājainie draugi ir mīļi gaidīti doties pārgājienā. Pārgājienam noslēdzoties, ikvienam tiks piešķirtas medaļas, ja veiksmīgi būs izstaigāts izvēlētais maršruts.

Vērienīgais pārgājiens, pulcējot vairākus tūkstošus lietuviešu, Siguldā norisinās pirmo reizi, sniedzot iespēju kaimiņvalstu tūristiem ne tikai izbaudīt rudenīgo meža gaisu, bet arī aplūkot populārākos tūrisma apskates objektus, tai skaitā lielāko alu Baltijas valstīs – Gūtmaņalu. Jāatzīmē, ka tūrisma attīstība ir viens no Siguldas novada pašvaldības attīstības prioritārajiem virzieniem, un tieši Gaujas senielejas un tās apkārtnes unikālās dabas vērtības ir novada būtiskākais resurss. Centrālās statistikas apkopotos datus par tūrisma nozares izaugsmi novadā šā gada pirmajā pusgadā var aplūkot šeit.

Papildu informācija par pārgājienu pieejama šeit.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Februāris 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
Siguldas maršruti