Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Ceļojošās skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursa izstādes „Satversme skolēnu acīm” atklāšana Siguldas novada bibliotēkā

Pasākuma datums: 07-10-2019

Pasākuma laiks: 15:00:00

Pirmdien, 7. oktobrī, plkst. 15.00 Siguldas novada bibliotēkā notiks ceļojošās izstādes „Satversme skolēnu acīm” atklāšanas pasākums, kuru atklās Satversmes tiesas tiesnese Daiga Rezevska. Izstādē būs aplūkojami 46 koši skolēnu zīmējumi par Satversmē ietverto personas pamattiesību tēmu un 12 radoši domrakstu citāti par Satversmes nākamajiem 100 gadiem.

Atklājot izstādi, tiesnese Daiga Rezevska sniegs izglītojošu priekšlasījumu par Latvijas Republikas Satversmi un Latvijas kā demokrātiskas tiesiskas valsts pamatvērtībām. Tiesnese iepazīstinās, kāpēc sabiedrībai vajadzīga valsts un tiesības, kā arī sniegs ieskatu, kāda ir Latvijas tiesību sistēma. Tāpat tiesnese stāstīs par valsts varas dalīšanu, tiesu varu, tiesneša profesiju un Satversmes tiesu. Priekšlasījuma noslēgumā ikvienam būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus.

Ceļojošās izstādes „Satversme skolēnu acīm” pamatā ir skolēnu zīmējumi un domraksti, kas 2018. gada septembrī tika iesūtīti Satversmes tiesas izsludinātajā konkursā par godu Satversmes pieņemšanas 97. gadadienai. Līdzās izstādei tapis arī izstādes katalogs, kurā vienkopus apskatāmi ne tikai visi izstādītie zīmējumi, bet arī pilnībā lasāmi skolēnu domraksti, kuru citāti ietverti izstādē.

Izstāde Siguldas novada bibliotēkā būs skatāma līdz 31. oktobrim.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Februāris 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
Siguldas maršruti