Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Vīru folkloras ansambļa „Didgori” (Gruzija) un vokālās grupas „Ēra” (Latvija) koncerts kultūras centrā „Siguldas devons”

Pasākuma datums: 18-10-2019

Pasākuma laiks: 19:00:00

Sestdien, 18. oktobrī, plkst. 19.00 kultūras centrā “Siguldas devons” apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt gruzīnu tradicionālos un garīgos dziedājumus vīru folkloras ansambļa “Didgori” izpildījumā kopā ar vokālo grupu “Ēra” no Mazsalacas.

Koncertā klausītāji iepazīs gadsimtiem senas Gruzijas dziedāšanas tradīcijas, vēsturiski veidojušos daudzbalsību, unikālo dziedāšanas stilu, kā arī klātienē piedzīvos gruzīniem raksturīgās rituālu dejas un tautas instrumentu pavadījumus. Savukārt Mazsalacas vokālās grupas “Ēra” meitenes atskaņos gan latviešu tautasdziesmas mūsdienīgos aranžējumos, gan latviešu komponistu oriģinālmūziku a cappella.

Gruzijas vīru folkloras un tradicionālo dziedājumu ansamblis “Didgori” dibināts 2004. gadā Levana Tsitaišvili (Levan Tsitaishvili) vadībā. “Didgori” savu darbību velta Gruzijas folkloras un sakrālo dziedājumu izzināšanai, apkopošanai, atjaunošanai un atskaņošanai. Tiek meklēti un pētīti seni skaņu pieraksti un audio ieraksti pat no 20. gadsimta sākuma. Ansambļa dalībnieki jūtas pagodināti atjaunojot, kopjot un pasaulē nesot tik būtisku Gruzijas kultūrvēsturisko mantojumu. Savu darbību ansamblī viņi velta senču tradīciju izzināšanai, uzturēšanai un popularizēšanai cerot, ka tas iedvesmos arī nākamās paaudzes.

Vokālā grupa “Ēra” šobrīd ir viens no labākajiem sieviešu vokālajiem ansambļiem Latvijā, ko pierāda arī augstie rezultāti valsts mēroga konkursos. “Ēra” savos priekšnesumos mīl apvienot dziesmu ar horeogrāfiju, seno ar mūsdienīgo. Lai arī “Ēra” savā skanējumā mēdz būt stilistiski ļoti dažāda, nozīmīgu vietu vokālās grupas repertuārā ieņem tieši latviešu komponistu skaņdarbi.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī kultūras centra Siguldas devons” kasē. Biļetes cena – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Februāris 2021
  P O T C P S S
  01 02 03 04 05 06 07
  08 09 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
Siguldas maršruti