Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Bobsleja un kamaniņu trase
Bobsleja un kamaniņu trase

Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Siguldas bobsleja un kamaniņu trase ir viena no 18 šāda veida būvēm pasaulē. Salīdzinot ar pārējām trasēm, šī ir unikāla ar to, ka pieejama apskatei un braucieniem ar tūristu atrakcijām. Katru gadu trasē norisinās starptautisku sacensību posmi. Siguldas novads var lepoties ar to, ka ieņem pirmo vietu pasaulē pēc ziemas olimpisko medaļu skaita uz iedzīvotāju. 1420 metri, 16 virāžas un 200 m garš bremzēšanas ceļš – šos parametrus bobsleja un kamaniņu trasē var izbaudīt gan profesionāli sportisti, gan Siguldas viesi.

 

Mūsdienu mākslīgās ledus trases projektēšanu veica Leipcigas sporta būvju zinātniski tehniskais centrs. Celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Trases pirmā kārta nodota ekspluatācijā 1986. gadā.

Maksimālais iespējamais ātrums 125 km/st. Trase ir piemērota bobslejam, kamaniņu sporta un skeletona sacensību un treniņu rīkošanai.

Katru sezonu šeit notiek starptautiska un valsts mēroga sacensības.

 

Trases parametri:

Siguldas bobsleja un kamaniņu trase ir starptautiskas klases kombinētā trase ar mākslīgā ledus segumu:

Trases garums: 1200 m vīriešu starts, 1000 m sieviešu starts

Augstuma starpība: 111.5 m vīriešu starts, 100 m sieviešu starts

Kritums: 9.3 % no vīriešu starta

Kopējais virāžu skaits: 16

Starta pozīcijas: 4

Maksimālais ātrums: 125 km/h (vīriešu starts).

 

Kopš 2010. gada Sigulda var dēvēt sevi par olimpisko pilsētu. Tieši siguldieši – kamaniņbraucēji brāļi Šici un skeletonists Martins Dukurs, Vankūveras Olimpiskajās spēlēs ieguva sudraba medaļas. 2014.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos Latvija izcīnīja četras godalgas: Skeletonists Martins Dukurs ieguva sudraba medaļu, brālis Tomas Dukurs ieguva ceturto vietu;

Latvijas labākā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu izcīnīja sudrabu;

Kamaniņu stafetē Latvijas četrinieks brāļi Šici, Elīza Tīruma un Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas medaļu;

Kamaniņu divnieks brāļi Šici ieguva bronzas medaļu.

 

2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā Oskars Melbārdis un Jānis Strenga bobslejā Latvijai izcīnija bronzas medaļu vīriešu divniekos. Siguldas novads var lepoties ar to, ka ieņem pirmo vietu pasaulē pēc ziemas olimpisko medaļu skaita uz iedzīvotāju.

 

Tieši šī trase ir viena no retajām pasaulē, kuras apskate ir atvērta jebkuram interesentam. Apmeklētājiem ir iespēja aplūkot 1890. gada ziemas bobsleja kamanas, iepazīt trasi, kā arī doties uz skatu platformu 6. stāvā, lai pašu acīm ieraudzītu krāšņo un vareno Gaujas senieleju. Vasaras mēnešos nedēļas nogalēs tiek organizēti nobraucieni ar vasaras bobsleja kamanām un ziemas mēnešos - ar ziemas bobsleja kamanām, vučko un tā saukto tūristu atrakciju "varde". 

 

Adrese

Šveices iela 13, Sigulda

Koordinātas

57.150837   24.840892

Tālrunis

+371 67973813 (trase)
+371 29185351 (nobraucieni ar vučko)
+371 29244948 (nobraucieni ar bobsleja bobiem un tūristu atrakciju "varde")  

e-pasts
www

          www.bobtrase.lv

Darba laiks

Trasi un skatu torni iespējams apmeklēt katru dienu no 8.00 – 20.00

Cena

Trases apmeklējums pieaugušajiem - 0.60 EUR/personai
skolēniem - 0.30 EUR/personai

 

Nobraucieni ar vasaras bobu un vučko - 10.00 EUR/personai

Nobrauciens ar ziemas bobsleju - 50.00 EUR/personai

Nobrauciens ar "vardi" - 20.00 EUR/personai

 

Braucieni ar tūristu bobu "vučko" notiek sestdienās un svētdienās. Brauciens iepriekš nav jārezervē, taču braucieni nenotiek sporta sacensību laikā.

Brauciena ar "Vučko" laikā ir iespējams izbaudīt ātrumu un katra izbrauktā virāža ir kā jauns piedzīvojums, kurš paliek neaizmirstams. Bobsleja un kamaniņu trases celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Viņi arī bija tie, kas mantojumā atstāja pirmos Vučko. Izrādās, ka šis Vučko dabūja sev vārdu no tā mazā vilcēna, kas bija Sarajevā notikušo Olimpisko spēļu talismans. Der zināt! Atrakcijā var braukt arī bērni no 6 gadu vecuma, bet tikai kopā ar vienu no vecākiem. 

 
Nosaukums Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"
Tālrunis 29185351
e-pasts bobtrase@lis.lv 
www www.bobtrase.lv 
Cena Nobrauciens ar vučko - 10.00 EUR/personai

 

 

Braucieni ar ziemas bobsleja kamanām un tūristu atrakciju "varde" notiek no novembra līdz martam. Brauciens iepriekš jārezervē pa tel. 29244948!

 • Ja Jūs vēlaties saprast, ko nozīmē skeletons, izmēģiniet nobraucienu ar tūristu atrakciju "Vardi"! Guļus stāvoklī uz vēdera iespējams izbaudīt gan straujās virāžas, gan ātrās taisnes. Atrakcija ir droša un pieejama arī maziem bērniem.
 • Izjūtiet sevi kā olimpisko spēļu dalībnieku bobslejā. Jums tiek dota vienreizēja iespēja traukties ar ātrumu vairāk kā 100 km/h. Straujas virāžas un liels ātrums - tā ir iespēja ikvienam pārbaudīt sevi. Bobsleja pilots rūpējas par to, lai brauciens notiktu ar maksimālu ātrumu, tādā veidā pasažieris var pilnībā izbaudīt to emociju kopumu, ko šāds brauciens piedāvā. Brauciens pieejams personām sākot no 16 gadu vecuma. Braucieni ar ziemas bobsleju pieejami no novembra līdz martam. Šo aktivitāti neiesaka, ja ir muguras, sirds vai kakla skriemeļu problēmas.
Nosaukums Makara tūrisma birojs
Tālrunis 29244948
e-pasts karina@makars.lv 
www www.taxibob.lv
Facebook www.facebook.com/taxibob333
Cena Nobrauciens ar ziemas bobsleju - 50.00 EUR/personai
Nobrauciens ar "vardi" - 20.00 EUR/personai

 

Trases vēsture sākusi veidoties jau 19. gadsimta beigās, kad kņazs Kropotkins savas muižas teritorijā izbūvēja 900 m garu ledus ceļu ar vienu virāžu. Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Trasei attīstoties, no ārzemēm sāka ievest arī pirmos bobus, un pēc to parauga vietējie entuziasti uzsāka gatavot kamaniņas paši.

Mūsdienu mākslīgās ledus trases projektēšanu veica Leipcigas sporta būvju zinātniski tehniskais centrs. Celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Trases pirmā kārta nodota ekspluatācijā 1986. gadā. Maksimālais iespējamais ātrums 125 km/h. Trase ir piemērota bobslejam, kamaniņu sporta un skeletona sacensību un treniņu rīkošanai. Katru sezonu šeit notiek starptautiska un valsts mēroga sacensības.

 

Sasniegumi - 

2009. gadā Bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" tika atklāta mākslīgā ledus starta estakāde – viena no mūsdienīgākajām un kvalitatīvākajām pasaulē, ļaujot sportistiem labāk sagatavoties sacensībām.

Kopš 2010. gada Sigulda var dēvēt sevi par olimpisko pilsētu. Tieši siguldieši – kamaniņbraucēji brāļi Šici un skeletonists Martins Dukurs, Vankūveras Olimpiskajās spēlēs ieguva sudraba medaļas. 

2014.gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos Latvija izcīnīja četras godalgas:

 • Skeletonists Martins Dukurs ieguva sudraba medaļu, brālis Tomas Dukurs ieguva ceturto vietu;
 • Latvijas labākā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu izcīnīja sudrabu;
 • Kamaniņu stafetē Latvijas četrinieks brāļi Šici, Elīza Tīruma un Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas medaļu;
 • Kamaniņu divnieks brāļi Šici ieguva bronzas medaļu.

2018. gada Ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā Oskars Melbārdis un Jānis Strenga bobslejā Latvijai izcīnija bronzas medaļu vīriešu divniekos.

Siguldas novads var lepoties ar to, ka ieņem pirmo vietu pasaulē pēc ziemas olimpisko medaļu skaita uz iedzīvotāju. 

 


Galerija:


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Aprīlis 2021
  P O T C P S S
        01 02 03 04
  05 06 07 08 09 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    
Siguldas maršruti