Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
14.11.2019 Diena
9o C, R R. 3m/s
14.11.2019 Nakts
5o C, ZA ZA. 1m/s
15.11.2019 Diena
6o C, ZA ZA. 4m/s

Rudens Restorānu nedēļa 11.-18.novembris

Piedalies valsts svētku pasākumos

Atpūta ar bērniem Siguldā

Livonijas ordeņa Siguldas pils kvartāla darbnīcas

Pasākumu kalendārs 2019

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Iznākusi tradīciju burtnīca „Siguldas gidu stāsti”
Iznākusi tradīciju burtnīca „Siguldas gidu stāsti”

Siguldas novada pašvaldības atbalstīta kultūras projekta ietvaros klajā laists izdevums „Siguldas gidu stāsti”.

Tradīciju burtnīcu „Siguldas gidu stāsti” sagatavojusi Ieva Vītola un izdevusi starpnozaru mākslas grupa „SERDE” sērijā „Tradīciju burtnīca”.


Tradīciju burtnīcā „Siguldas gidu stāsti” apkopotas siguldiešu atmiņas, kas atklāj ekskursiju vadītāju darba specifiku, darba gaitu sākumu, dažādus notikumus un piedzīvojumus praksē.

Izdevumā publicēti fragmenti no intervijām ar kādreizējiem un tagadējiem ekskursiju vadītājiem Helēnu Celmiņu, Dzintru Antēnu, Annu Grosbergu, Andreju Janaus, Sandru Ķiruli, Mārīti Vītolu, Aigu Auziņu, tūrisma instruktoriem Jāni Začestu un Jāni Makaru, vides gidiem Indru Čeksteri, Andu Andrušaiti un Māri Mitrevicu, Turaidas muzejrezervāta darbiniekiem Guntu Zaķīti un Ilgu Korklišu. Izdevumā iekļautas arī pērnruden aizsaulē aizgājušās ekskursiju vadītājas Daces Lagzdiņas atmiņas, kā arī daži suvenīru tirgotāju stāsti.

Pierakstītie stāsti sniedz ziņas par tūrisma veidiem, tūristu etniskajām atšķirībām, tūrisma pakalpojumu daudzveidību un izmaiņām laika gaitā. Tie atklāj arī  Siguldas un Latvijas redzējumu no malas, proti, tās vērtības un unikālo, kas pārsteidz un uzrunā svešzemju viesus mūsu zemē.

Tradīciju burtnīca „Siguldas gidu stāsti” pieejama visās Siguldas novada bibliotēkās un Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā.Paldies par atbalstu izdevuma sagatavošanā Siguldas novada Domei un Valsts kultūrkapitāla fondam,  māksliniekam Mārtiņam Ratnikam, valodas redaktorei Ritai Treijai, siguldiešiem Laimonim Hofmanim, Aivaram Janelsītim, Ingai Krišānei, Ramonai Proškinai, Allai Šarakovskai, kolēģiem Signei Pucenai, Elvīrai Žvartei un Jurim Urtānam, Siguldas novada bibliotēkai, Siguldas zonālajam vēstures arhīvam un Turaidas muzejrezervātam!


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2019
  P O T C P S S
          01 02 03
  04 05 06 07 08 09 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  
Siguldas maršruti