Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
29.05.2020 Diena
19o C, ZA ZA. 5m/s
29.05.2020 Nakts
10o C, ZA ZA. 3m/s
30.05.2020 Diena
19o C, ZA ZA. 9m/s
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Iespēja doties pastaigā, apskatot Siguldas baznīcas
Iespēja doties pastaigā, apskatot Siguldas baznīcas

Siguldas apkārtnē ir dievnami ar interesantu vēsturi un savām leģendām. Tie savā burvībā ir apskatāmi katru dienu, un ir iespējams sajust to auru. Dodoties maršrutā pa Siguldu, Jums ir iespēja apskatīt dažādas Siguldas baznīcas.

 

Maršrutu iespējams sākt Siguldas Jēzus Romas katoļu baznīcā.

Siguldas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

1995. gadā Siguldas draudze sāka būvēt jaunu baznīcu, tagad esošo Siguldas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu, izmantojot arhitektes Maijas Krastiņas projektu. Baznīca tika iesvētīta gadu pēc tās uzcelšanas, 1996. gada septembrī, kur altārī tika novietota mākslinieka Sēnberga svētbildes kopija.

Šobrīd baznīca ir atvērta katru dienu no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.00. Baznīcā var iegādāties suvenīrus, kā rožukroņus vai koka krustiņus. Baznīcā regulāri notiek dievkalpojumi, kā arī citi pasākumi, kas domāti ne tikai draudzei, bet arī pilsētai un tās viesiem. Labās akustikas dēļ dievnamā labprāt uzstājas dažādu stilu mūziķi.

Pa ceļam uz nākamo baznīcu, dodoties pa Raiņa ielu, iespējams apskatīt šādus objektus.

 

Atslēgu skvērs

Siguldas Atslēgu skvērs tika izveidots 2007.gadā, atzīmējot Siguldas astoņsimtgades svinības, kas  simbolizē trīs vēsturiskos centrus – Siguldu, Turaidu, Krimuldu – un to vienotību. To rotā objekti, kā tiltiņš, arkas un atslēgas.

Veidotās atslēgas arī simbolizē Latvijas bagāto vēsturi - vēlmi pēc drošības un patstāvības. Viduslaikos cietokšņa vārtus aizslēdza, lai saglabātu pilsētnieku drošību nakts stundās.Ejot pa Pils ielu, apmēram 500 m tālāk, ir piemineklis Dainu tēvam “Kr. Baronam”.

Piemineklis Krišjānim Baronam

Krišjāni Baronu mēdz dēvēt par vīru, kas rāmi noraugās uz mazpilsētas ikdienas dzīves ritmu, kurš tautā mīļi saukts par Dainu tēvu.Krišjāņa Barona lielākais ieguldījums latviešu kultūras un tautas vēsturē ir viņa folkloristiskā darbība, sastādot Latvju dainu krājumu. Piemineklis Krišjānim Baronam tika uzstādīts 1985.gadā, atzīmējot Dainu tēva simtu piecdesmito gadskārtu.

Pie Latvju dainu vākšanas Barons pavadījis sava mūža lielāko daļu – apmēram 25 gadus un tieši pēdējo savas dzīves gadu, kā dabas mīļotājs, viņš pavadīja Turaidā. 2001. gadā Dainu skapis tika iekļauts UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" reģistrā.

No pieminekļa paveras skats uz Siguldas Evaņģēliski luterisko baznīcu.

 

Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca

Siguldas Evaņģēliski luteriskā baznīca rakstos pirmo reizi minēta 1483. gadā kā Sv. Bērtuļa baznīca, bet Siguldas draudze dibināta jau 13. gadsimtā, kuru aizsāka Kropotkinu ģimene. Kaut gan pēc laulībām Olga Kropotkina pārgāja pareizticībā, viņa turpināja palīdzēt luterāņu draudzei ar dažādām dāvanām, kā piemēram, greznus no misiņa izgatavotus griestu lukturus, kuri ir saglabājušies līdz pat šodienai un atrodas baznīcā.

 Sena leģenda vēsta, ka baznīcas sienā ir iemūrēts brālis ar māsu, Anna un Bērtulis, jaunava un viņas brālis, lai baznīcas pamati vienmēr būtu stabili un baznīcas draudze ilgi kalpotu.

Katru dienu no plkst. 10.00-17.00 baznīca ir atvērta apmeklējumiem, ir iespēja apskatīt mākslinieka Valda Atāla  gleznu ekspozīciju ‘’Pogu mozaīkas’’ par baznīcas vēsturi. Ikvienam ir iespēja uzkāpt baznīcas tonī un apskatīt Siguldas ainavu no augšas un uzņemt fotogrāfijas.

Apskatot baznīcu, iespējams doties uz Jāņa Poruka ielas esošo spieķu parku, kur var apskatīt tradicionālos spieķīšus dažādos izmēros.

 

Spieķu parks

Par godu Siguldas raksturīgajam simbolam un populārākajam suvenīram, 2007. gadā uz pilsētas 800 gadu svinībām tika atklāts Spieķu parks. Siguldas ‘’spieķītis’’ ir vienīgais tūrisma suvenīrs ar stāstu un leģendu jau vairāk kā 200 gadus. Lai izstaigātu Siguldas stāvos pakalnus un senlejas krastus - Siguldas “Alpu takas”, bez kārtīga tūristu spieķa to nemaz nevar izdarīt.

Agrāk pastaigas pa Siguldas muižas īpašnieka kņaza Kropotkina ierīkotajām takām bija ļoti populāras gan iedzīvotājiem, gan iebraucējiem, un spieķu izgatavošana un pārdošana kļuva par nozīmīgu peļņas avotu vietējiem zemniekiem.Spieķu meistarošana ir paaudzēs nodots un pārmantots amats.

Turpinot ceļu pa Jāņa Poruka ielu, Jūs nokļūsiet līdz Gaisa Trošu ceļam, pie kura atrodas trepes, kas noved līdz tiltam pār Gauju.

 

Tilts pār Gauju

1937.gadā pasaulē uzcēla divus tehniski unikālus tiltus, viens no tiem bija  Sanfrancisko- ASV, otrs - tilts pār Gauju Siguldā, un to svinīgi atklāja 1937.gada 23. jūlijā, piedaloties Valsts prezidentam Kārlim Ulmanim.

Tas kara laikā, 1941. gadā,  tika sagrauts, bet jau 1950. gadā to atjaunoja un šobrīd ir vienīgais tilts Latvijā ar tāda veida uzbūvi un konstrukciju.

Tiltam notika atkārtota rekonstrukcija, un 2017. gada 3. septembrī tika atklāts atjaunotais tilts pār Gauju Siguldā. 

Turpinot ceļu uz priekšu pa skaisto dabas taku gar Turaidas ielu, Jūs ieraudzīsiet Gūtmaņalu.

 

Gūtmaņala

Gūtmaņala ir augstākā Latvijas ala, lielākā grota arī Baltijas valstīs: 10m augsta, 12m plata, 18,8m gara. Par šo alu runā trīs leģendas un nostāsti.

Kāpjot augšup pa trepēm pie Gūtmaņalas, Jūs sasniegsiet dabas taku, kura aizved līdz Turaidas Muzejrezervāta ieejai. Turaidas muzejrezervāta teritorijā atrodas Turaidas Evaņģēliski luteriskā baznīca.

 

Turaidas Evaņģēliski luteriskā baznīca

Tagadējā Turaidas koka baznīca tika celta 1750.gadā un  un ir viena no senākajām lauku amatnieku celtajām baznīcām Latvijā. Baznīca atrodas Baznīckalnā, kura ir sena kapsētas vieta, kā arī tur iepriekš ir bijušas vairākas celtas baznīcas. Baznīcas izveide un būvdarbi tika veikti, ievērojot tautas celtniecības tradīcijas, tādejādi 1932. gadā iegūstot aizsargājama arhitektūras pieminekļa statusu.

Šobrīd Turaidas baznīca atrodas Īpaši aizsargājamajā kultūras pieminekļa – Turaidas muzejrezervāta teritorijā un pēc vairākām veiktām restaurācijām, vizuāli atgādina tieši tādu, kā pirms 260 gadiem celtu, krāšņu un elegantu savā vienkāršībā. Baznīcā apskatāma ekspozīcija „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture”, kas atspoguļo baznīcas un draudzes vēsturi no 1750. gada līdz mūsdienām, kā arī saglabājušos dievnama kanceli un altāri.

Maršruts beidzas ar Turaidas Evaņģēliski luteriskās baznīcas apskati. Siguldas baznīcas ir vēsturisks mantojums pilsētai un lielisks apskates informācijas objekts tūristiem, sevišķi cilvēki, kuriem interesē sakrālai tūrisms.

 

Siguldas apkārtnē ir vēl iespēja apskatīt citas baznīcas.

Allažu Evaņģēliski luteriskā baznīca

Allažu evaņģēliski luteriskā baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Būvēta 1926. gadā, kuras arhitekts bija Pauls Kundziņš. Padomju gados baznīcā bija ēdnīca, vēlāk noliktava, bet 1990. gadā tika restaurēta, un šobrīd ir pilnībā atjaunota.

 

Krimuldas Evaņģēliski luteriskā baznīca

 

Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca ir vecākā  mūra baznīca Latvijā, un ir dibināta 1205.gadā. 1204. gada 8.septembrī ķēniņš Kaupo atgriezās no Romas ar pāvesta dāvanu- 100 zelta gabaliem, ar kuru palīdzību, uzcēla baznīcu. Baznīca tika pārbūvēta 17.gs. vidū, 20. gs. sākumā.  Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca ir atvērta visu diennakti.

 

Sv. apustuļa Andreja Pirmsauktā Siguldas pareizticīgā baznīca

Baznīca tika uzcelta 2000. gadā, bet pabeigta restaurēt tikai 2011. gadā, 13. decembrī, kuru iesvētīja pirmās svētās mises laikā.  Baznīca ir atvērta katru dienu no plkst. 9.00 līdz plkst.13.00 Dievkalpojumi notiek sestdienās un svētdienās.


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Maijs 2020
  P O T C P S S
          01 02 03
  04 05 06 07 08 09 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
Siguldas maršruti