Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Aigara Hibnera fotoizstādes “Spēle” atklāšana kultūras centrā “Siguldas devons”

Pasākuma datums: 06-10-2020

Pasākuma laiks: 18:00:00

Otrdien, 6. oktobrī, plkst. 18.00 kultūras centra “Siguldas devons” zālē “Silva” tiks atklāta fotogrāfa Aigara Hibnera fotoizstāde “Spēle”. Izstādē būs iespēja aplūkot Liepājas teātra aktieru portretus, sajūtot nelielu daļu no maģijas, kura virmo teātra aizskatuvē izrāžu laikā. Par teatrālu gaisotni parūpēsies akordeonists Kaspars Gulbis, kurš priecēs viesus ar Latvijas teātra zelta dziesmām.

Fotogrāfijās Liepājas teātra aktieri redzami pirms vai pēc izrādes. Tāpat aktieri fotogrāfijās redzami izrādes laikā, kad ļāvušies spēlei ar fotogrāfu, izceļot tēlu ārpus dekorācijām un izrādes vides vienu pašu kameras priekšā, – ļoti īsā laika sprīdī noķert pareizo mirkli, tēla vīziju, noskaņu un tīro emociju vienā kadrā. Izstādē skatāmi tēli no tādām izrādēm kā “Precības”, “Ģērbējs”, “Ķiršu dārzs”, “Mizantrops”, “Ragana” un citām izrādēm.

Izstādē skatāmas arī melnbaltās fotogrāfijas no 1983. gada Teātra dienām, kur Liepājas teātra aktieri izgājuši no ierastās vides, lai tiktos ar skatītājiem, veidojot kvalitatīvi citu spēli, iekļaujoties jaunā vidē. Tā bija autora pirmā fotogrāfiskā iepazīšanās ar Liepājas teātri. Šos nu jau vēsturiski iemūžinātos mirkļus fotogrāfs izceļ citā foto sērijā. Tāpat Aigars Hibneris mūsdienu teātra apmeklētājus aicina iepazīt tuvāk aktieru personības ārpus teātra.

Aigars Hibneris dzimis 1967. gadā Liepājā. 1985. gadā pabeidzis Liepājas 5. vidusskolu (tagad Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola), studējis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, savukārt 2004. gadā bakalaura grādu Tiesību zinātnēs ieguvis, absolvējot Biznesa augstskolu Turību. No 2014. gada Aigars Hibneris bija lektors Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā.

14 gadu vecumā Aigars saprata, ka vēlas kļūt par fotogrāfu un strādāt preses un dokumentālās fotogrāfijas jomā. Pateicoties neatlaidīgam darbam un zināmā mērā apstākļu sakritībai no 1991. līdz 1998. gadam pirmā šāda iespēja arī radās, strādājot Liepājas rajona laikrakstā “Ļeņina Ceļš” (“Kursas Laiks”). Aigara Hibnera darbi ir publicēti daudzos preses izdevumos Latvijā un ārvalstīs. No 2007. līdz 2017. gadam Aigars Hibneris kā fotogrāfs pastāvīgi sadarbojas ar izdevniecību “Rīgas Viļņi”. Aigars Hibneris ar saviem darbiem ir piedalījies vairākās izstādēs un veidojis personālizstādes. 2012 gadā izdota grāmata “Liepājas teātris. Aiz priekškara”.

Izstāde apskatāma kultūras centra “Silva” zālē no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00 un sestdienās no plkst. 11.00 līdz 15.00; svētdienās kultūras centrs apmeklētājiem slēgts. Izstāde atvērta no 6. līdz 31. oktobrim. Izstādes kuratore: Maira Dudareva.

Ieeja izstādē – bez maksas.
Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti