Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Lībiešu diena skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu” Turaidas muzejrezervātā

Pasākuma datums: 30-09-2020

Turaidas muzejrezervāts 30. septembrī aicina skolēnus piedalīties Lībiešu dienā skolēniem “Mīts par pasaules radīšanu”, lai iepazītu Latvijas otras pamattautas – lībiešu – kultūras mantojumu. Kā radusies pasaule? Kas un kādas vērtības ir pasaulē? Kas man ir vērtības? Šie jautājumi nodarbina gan bērnu, gan pieaugušo prātus, tāpēc šogad Lībiešu dienas norisēs skolēni iepazīs somugru tautu senos mītus par visa pirmsākumiem.

Iepazīstot ekspozīciju “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, skolēni izzinās un kustību valodā atspoguļos pasaules rašanās vielas, lībiešu valodā mācīsies saukt tās vārdā, iepazīs senos pilskalnus jeb lībiešu mazās pasaules, kopīgi pārrunās smilšu animācijas filmiņā “Mīts par pasaules radīšanu” redzēto, salīdzinot to ar savu pieredzi un domām par Visumu. Māla darbnīcā katrs radīs no jauna savu pasauli, caur pārvērtībām sajūtot brīnuma tapšanas prieku. Rotaļājoties, klausoties stāstus un dodoties īsā ekspedīcijā dabā tiks meklēts pasaules vidus un pētīts Pasaules koks – ozols, jo dažos somugru mītos vēstīts, ka pasaules vidū audzis liels ozols. Programmas gaitā bērni izzinās priekšstatus par Austras koku, Saules koku, Pasaules krūmu, kas sasaista pazemi, zemi un debesu pasauli, pagātni, tagadni un nākotni.

Gaujas lībiešu vēstures izpēte ir viena no Turaidas muzejrezervāta pētniecības tēmām jau daudzu gadu garumā. Dārznieka mājā iekārtota ekspozīcija “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, kas vēsta par Gaujas lībiešu dzīvesveidu, vērtībām, amatniecību un kulta tradīcijām. Katru gadu septembrī īpaši skolēniem tiek piedāvātas interaktīvas nodarbības, lai saistošā veidā jaunatne iepazītu kādu lībiešu tautas mantojuma aspektu.

Programma piemērota 1.–6. klašu skolēniem, bet īpašs piedāvājums sagatavots arī vecāku klašu skolēniem. Tāpat visas dienas garumā būs iespēja kopā ar muzeja gidu doties arī ekskursijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” un iepazīt citas Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas.

Pieteikšanās Lībiešu dienas aktivitātēm Turaidā programmā “Mīts par pasaules radīšanu” un papildu informācija, zvanot uz tālruņa numuru 29384512 vai rakstot uz e-pasta adresi turaida.muzejs@apollo.lv.

Informāciju sagatavoja:
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Anda Skuja

 

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem “Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Novembris 2020
  P O T C P S S
              01
  02 03 04 05 06 07 08
  09 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
Siguldas maršruti