Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Barona Herberta fon Blankenhagena grāmatas „Pasaules vēstures malā. Atmiņas par veco Vidzemi / 1913-1923” atvēršanas svētki Siguldas pils kompleksā

Pasākuma datums: 08-12-2018

Pasākuma laiks: 14:00:00

Sestdien, 8.decembrī, plkst.14.00 Kropotkinu koka muižā, Pils ielā 16, notiks vācbaltieša Herberta fon Blankenhagena grāmatas „Pasaules vēstures malā Atmiņas no vecās Vidzemes 1913–1923” atvēršanas svētki.

Grāmata ir 1966.gadā Vācijā izdotās grāmatas „Am Rande der Weltgeschichte. Erinnerungen aus Alt-Livland, 1913 –1923” tulkojums latviešu valodā, papildināta ar fotogrāfijām un grāmatā minēto personu biogrāfijām. Grāmatas vērtība ir atšķirīgs vācbaltieša skatījums uz Latvijai un Igaunijai nozīmīgiem desmit gadiem.

Autors ir mūsu vēstures līdzgaitnieks, senas muižniecības dzimtas pārstāvis, dzimis vecajā Vidzemē Akenstakas (Klingenberg) muižā. Viņš raksta par personīgi pieredzēto sarežģītajā laikā, kad notika Pirmais pasaules karš, tā radītās radikālās pārmaiņas, dažādu sabiedrības slāņu sadursmes un Latvijas brīvības cīņas, kurās radās Latvijas valsts. Atmiņas atklāj vācbaltiešu lomu šajos procesos un viņu dalību cīņās par tiesībām uz dzimteni. Autors velta uzmanību detaļām – labi pazīst vecās Vidzemes dabu, raksta par Latvijas muižu sadzīvi, Tērbatas vācbaltu studentu korporāciju „Livonia” un tā laika radītajiem skarbajiem izaicinājumiem. Grāmatu latviešu valodā tulkojusi Indra Čekstere – Blankenhagenu dzimtas Drabešu nama atzara pētniece, bet grāmatas ievada autors ir Dr.hist.Gints Apals.

Pasākumā grāmatas fragmentus lasīs aktrise Ārija Stūrniece-Liepiņa, būs iespēja iegādāties grāmatu un saņemt autogrāfus, iepazīt Blankenhagenu dzimtas atstāto kultūrvēsturisko mantojumu, arī dzimtas radīto „Allažu ķimeli”, kurš Eiropā ir populārs vēl joprojām un Latvijā tā ražošana ir uzsākta „Zilver” dzērienu darītavā.

Grāmata izdota projekta „Akenstakas muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana” ietvaros un tapusi ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

Ieeja – bez maksas.

 

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnē www.sigulda.lv un pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook, Twitter un Instagram. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Siguldas novada pašvaldība, juridiskā adrese Pils ielā 16, Siguldā, Siguldas novadā, LV-2150, veic personas datu apstrādi informācijas atklātības nodrošināšanai un sabiedrības informēšanai.

Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Siguldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.sigulda.lv sadaļā „Pašvaldība” – „Privātuma politika”, iepazīstoties ar Siguldas novada pašvaldības iekšējiem noteikumiem „Par Siguldas novada pašvaldības personas datu apstrādes privātuma politiku” vai klātienē Siguldas novada pašvaldības klientu apkalpošanas vietās.

Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Jūlijs 2020
  P O T C P S S
      01 02 03 04 05
  06 07 08 09 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
Siguldas maršruti