Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
01.01.1970 Diena
0o C,
23.01.2020 Nakts
5o C,
24.01.2020 Diena
5o C, R R. 6m/s

Džeimss Arturs (James Arthur) Siguldas pilsdrupu estrādē

Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies britu dziedātāja Daido

Pasākumi 2020

Izbaudi braucienu ar vagoniņu!

Ziemas garšu svinēšana 25. janvārī Siguldā

Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

ENTER GAUJA 2015.gada decembra notikumi
ENTER GAUJA 2015.gada decembra notikumi

 

ENTER GAUJA
2015.gada decembra notikumi

Klastera projekts noslēdzies

Pati svarīgākā ziņa ir tāda, ka 31.decembrī ERAF atbalstītais klastera projekts oficiāli beidzās. Decembris bija ļoti saspringts, bet līdz gada beigām paspējām pieņemt visus pasūtījumus, kurus projekta laikā bijām veikuši, un laikā veicām visus maksājumus.

Jāuzsver, ka projekts vēl pavisam nav noslēdzies. Šobrīd mūsu uzmanība koncentrēta uz 2 lietām: 1) atskaites izstrāde un projekta noslēguma pārskata sagatavošana; 2) pieņemto lietu “palaišana tautās” – ievietošana web lapā un sociālajos kanālos. Pēc tam ir jāturpina ar nākotnes aktivitāšu plānošanu un īstenošanu, lai veicinātu Enter Gauja atpazīstamību un visa radītā izmantošanu.

 

 Kopsapulce

3.decembrī Cēsīs notika Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrības un klastera kopsapulce un klastera projekta noslēguma pasākums.

Tajā tika prezentēts pārskats par 2015.gadā projektā “Gaujas NP tūrisma klastera attīstībai” paveikto, detalizēti parādīts, kādas iespējas tūristiem dod mūsu radītā mājas lapa, prezentēta ideja “Rīga – Gauja Eiropas gastronomijas reģions 2017.gadā”.

Noslēguma pasākuma otrajā daļā Rolanda no “Ežu tornis” vadībā centāmies izzināt klastera biedru vēlmes un vajadzības, lai esam pārliecināti, ka ejam pareizā virzienā. Jautājām jums par to, kas ir vērtīgākais no līdz šim izdarītā un kas vēl būtu vajadzīgs. Tas mums deva atbildes, uz ko koncentrēt uzmanību 2016.gada plāna veidošanai un idejas jaunu projekta pieteikumu izstādē. Kopumā, secinājām, ka iesāktais ceļš ir pareizs un jāturpina attīstīt gan zīmols (atpazīstamība, komunikācija sociālos kanālos), gan web lapa, gan maršrutēšanas sistēma. Runājot par nākotnes vēlmēm un vajadzībām, jāsecina, ka no biedriem neizskanēja nekādas fundamentāli jaunas idejas un virzieni, bet drīzāk vēlme pēc iešanas dziļāk un plašāk laukos, kas jau aptverti. Biedri vēlētos atkārtotas foto sesijas, jo kādā telpā ir noticis remonts vai nācis kas jauns klāt. Jāveido kompleksie brīvdienu piedāvājumi, vairāk savstarpēji sadarbojoties (platforma web lapā šim ir radīta). Mums pašiem par sevi ir vairāk jārunā un jāstāsta, ko mēs esam radījuši un kā tas atvieglo ceļotājiem plānošanu un padara uzturēšanās laiku bezrūpīgāku.

 

 

ENTER GAUJA
2015.gada decembra notikumi

Nākotnes plāni un finanšu jautājumi

 Kopsapulcē tika apstiprināta klastera 2016.gada biedra nauda. Šajā gadā tā paliks līdzšinējā apjomā – EUR 320. Enter Gauja 9 pašvaldības ir devušas savu akceptu valdes priekšlikumam pārņemt pašvaldību realizēto Ārējā mārketinga projektu, kas ietver dalību starptautiskajās tūrisma izstādēs un Enter Gauja tūrisma bukleta drukāšanas darbu nodrošināšanu. Katra pašvaldība šī projekta realizēšanai veltīs EUR 4882.97.

Biedra naudas kopā ar pašvaldību finansējumu nodrošinās klastera darbības kontinuitāti uz pus gadu – līdz brīdim, kad Ekonomikas ministrija prognozē sākt jauno klastera projektu kārtu.

Augšminēto finansējumu paredzēts novirzīt: 1) dalībai starptautiskajās izstādēs (iegūstot daļēju līdzfinansējumu no LIAA), 2) Enter Gauja izstāžu stenda atjaunošanai un transportēšana uz izstādēm, 3) Bukleta pārveidošanai no lielas kartes uz šķirstāmu bukletu (sākotnēji angļu un latviešu valodā, daļējs finansējums piesaistīts no klasteru projekta), 4) bukleta drukāšana, 5) apģērbs un apmācības stenda dalībniekiem, 6) tekstu tulkošana bukletiem, 7) jauna klasteru programmas projekta pieteikuma izstrāde, 8) ārējā mārketinga projekta izstrāde un administrēšana, 8) klastera biroja darba nodrošināšana, 9) Web lapas uzturēšana un papildināšana, sociālo kontu uzturēšana.

 

Enter Gauja uzlīmes un piezīmju bloki

Kopsapulcē ikviens klātesošais biedrs, saņēma Enter Gauja piezīmju bloku un Enter Gauja atpazīstamības uzlīmes, ko uzlīmēt uz ieejas durvīm, lai parādītu savu piederību zīmolam. Tie, kas nebija kopsapulcē – mums jāsazinās, kā tās jums nogādāt.

 

 

 

 Tūrisma izstādes

Jau janvārī sākas pirmās starptautiskā tūrisma izstādes. Šogad Enter Gauja pārstāvji apmeklēt 9 no tām. Pārstāvību izstādēs koordinē visu 9 Enter Gauja pašvaldību pārstāvji. Izstādēs piedalīsies arī uzņēmumu pārstāvji. Tuvākās izstādes:

“Vakantiebeurs” Utrehtā, Nīderlandē no 12.01.2016. – 17.01.2016.

 

ENTER GAUJA
2015.gada decembra notikumi

„MATKA” Helsinkos, Somijā no 21.01.2016.-24.01.2016.

„Adventur” Viļņā, Lietuvā no 22.01.2016.-24.01.2016.

„f.re.e” Minhenē, Vācijā no 10.02.2016. – 14.02.2016.

„Tourest” Tallinā, Igaunijā no 12.02.2016.-14.02.2016.

„Reisen Hamburg” Hamburgā, Vācijā no 17.02.2016. – 21.02.2016.

„ITB” Berlīnē, Vācijā no 09.03.2016.-13.03.2016.

 

Web-lapas apmeklētāju analīze

Kaut gan aktīvā tūrisma sezona ir beigusies, decembrī web lapas apmeklētāju skaits bija lielāks nekā novembrī – 2673 apmeklētāji (novembrī – 2458), kopā apskatītas 8821 lapas  (sadaļas) (novembrī - 8018). Viena apmeklētājā apskatīto lapu skaits turpina pieaugt (decembrī – 3,3 lapas, novembrī – 3,26), līdz ar to tā tiek ceļotāju uzmanību piesaista ilgāk (decembrī 2:34 pret novembra 2:24).

Notikumi un plānotie pasākumi

Intensīvais Ziemassvētku laiks un gadu mija ir atstājusi savas pēdas janvāra notikumu kalendārā. Uz šo brīdi tas ir pavisam tukšs. Droši vien šī gada pasākumi ir jau saplānoti, lūdzu šo informāciju sūtīt uz info@entergauja.com, lai es to varētu ievietot web lapā. 2015.gadā kopā Enter Gauja reģionā notika 186 dažādi pasākumi, šis gads noteikti nebūs klusāks.
Lai ievietoju informāciju par pasākumu, no jums nepieciešama šāda informācija:

 

 • Nosaukums
 • Datums
 • Adrese
 • Telefons
 • E-pasts
 • Web lapa
 • Gps koorinātes
 • Cena
 • Apraksts
 • Atslēgas vārdi
 • Vismaz viena horizonāta fotogrāfija
 • Ja kaut kur internetā var nopirkt biļetes, tad linku

 

 

 

 

 

 

ENTER GAUJA
BIEDRU NOTIKUMI

 

Ziemas Stāsti Cēsīs

No 2. līdz 9.janvārim notiekošie “Ziemas stāsti” Cēsu pilī krievu valodā. Uzzināt vairāk!

 

 

 

XXV Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls Valmierā

No 28. līdz 31. janvārim Valmierā norisināsies XXV Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls, kurā ik gadu piedalās profesionāli mūziķi, mūzikas skolu audzēkņi, absolventi un citi mākslinieki no Latvijas un kaimiņvalstīm. Šogad festivālā piedalīsies Latvijas Radio koris, pianiste Jautrīte Putniņa, baroka ansamblis „Collegium Musicum Riga”, soliste Elīna Šimkus un Igaunijas, Lietuvas un Latvijas mūzikas skolu audzēkņi. Plašāka informācija: http://www.visit.valmiera.lv/lv/ziemas_muzikas_festivals/

 

 

Apkopoti lielākie pasākumi 2016.gadā Valmierā, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novados

Valmieras pilsēta, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadi arī 2016.gadā ir sagatavojuši interesantu pasākumu plānu. Augustā Valmiera svinēs savu 733. jubileju, sporta cienītājus pulcēs ikgadējā Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā. Katru 2016.gada mēnesi norisināsies lielāki un mazāki pasākumi, tas nozīmē, ka ikviens varēs atrast sev tīkamāko pasākumu visa gada garumā. Tiekamies pasākumos! Pasākumu kalendārs šeit.

 

 

ENTER GAUJA
BIEDRU NOTIKUMI

JAUNS SERPENTĪNA CEĻŠ UN ATJAUNOTAS TAKAS GAUJAS SENLEJĀ SIGULDĀ

 

Noslēgusies jaunas dabas tūrisma infrastruktūras būvniecība Siguldas apkārtnē, un daudzie jaunie objekti nodoti ekspluatācijā. Līdz ar to siguldieši un novada viesi var baudīt skaistās Gaujas senlejas ainavas, izmantojot jaunās infrastruktūras priekšrocības.

Šajā gadā daudzviet Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, t.sk. Gaujas Nacionālajā parkā, ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu ir uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Apjomīgi darbi norisinājās arī vienā no populārākajiem tūrisma galamērķiem Latvijā ārpus Rīgas – Gaujas Nacionālā parka teritorijā Siguldas pilsētā. Kopumā Siguldā un apkārtnē ar Eiropas Savienības Kohēzijas atbalstu atjaunotas un izbūvētas takas aptuveni 20 km garumā. Līdztekus taku, kāpņu, atpūtas un informācijas infrastruktūras u.c. izbūvei tapis jauns serpentīna ceļš.

Tas ir bruģēts, ar vairākiem skatu laukumiem, atpūtas zonām, aptuveni 600 metru garumā un ved no Svētku jeb tā sauktā Panorāmas laukuma līdz Gaujai, dodot iespēju tūristiem iepazīt Gaujas senlejas unikalitāti no cita skatupunkta. Vienlaikus jaunais maršruts uzlabo Siguldas un Gaujas Nacionālā parka viesu drošību, jo tūristu plūsma tiek novirzīta no autoceļa.

Jāpiebilst, ka Siguldā dabas tūrisma infrastruktūras uzlabošanas darbi šoruden norisinājās daudzviet. Piemēram, Velnalas apkārtnē, kur veikta Piķenes kraujas takas atjaunošana un labiekārtošana. Līdztekus ir izveidota taka Gūtmaņas alas apkārtnē 1,4km garumā. Tā saucamās “Mazās Siguldas” ierīkošana ļauj Gaujas tuvumu un burvību baudīt arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt, lai gājēju plūsmu novirzītu no autoceļa, tapusi jauna taka no Gūtmaņalas līdz Turaidai teju 300 metru garumā. Tāpat ir labiekārtota Paradīzes kalna apkārtnē – arī turienes infrastruktūra gandrīz 700 metru garumā ir piemērota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

ENTER GAUJA
BIEDRU NOTIKUMI

Siguldas apkārtnē vēl izbūvēta gājēju taka “Kārļa kalns” vairāk nekā 2km garumā, “Ķeizarkrēsls” - gandrīz 700 metru garumā, “Krimuldas muiža”- gandrīz 200 metru garumā. Labiekārtota ir arī taka posmā Krimuldas muiža – Mednieku namiņš vairāk nekā kilometra garumā, teritorijā ap Mednieku namiņu – vairāk nekā 200m garumā, Panorāmas rata apkārtnē – gandrīz 400 metru garumā, posmā Pēterala – Paradīzes kalns gandrīz 700 garumā, Pēterala – Kraukļupīte – 1,5km garumā. Bet Gaujas ielejas nogāzē tika izbūvēts bruģēts Serpentīns no svētku laukuma līdz Peldu ielai 550m garumā un Bebru taka – 2,8km garumā.
Gan gājējiem, gan velobraucējiem ir pieejama ērtāka un drošāka taka posmā no Brūveriem līdz Mednieku namiņam 1,5km garumā, no Gūtmaņalas stāvlaukuma līdz skatu vietai pie Gaujas - 800 metru garumā, kā arī posmā no tilta pār Gauju līdz skatu platformai pie Gaujas – 1,1km garumā.
Papildus gājēju un velobraucēju labiekārtojumam ir domāts arī par laivotāju ērtībām. Ir atjaunotas un uzlabotas ūdens tūristu apmetnes “Kaķīškalns”, “Lielais akmens”, “Sigulda” un “Vējupīte”. Te atjaunotas gan atpūtas vietas, gan laivu novilkšanas vietas.

 

ATJAUNOTA DABAS TŪRISMA INFRASTRUKTŪRA ZVĀRTES IEZĪ UN SIETIŅIEZĪ

 Noslēgusies jaunās dabas tūrisma infrastruktūras būvniecība apmeklētākajos smilšakmens iežu atsegumos Gaujas Nacionālajā parkā - Zvārtes iezī un Sietiņiezī. Līdz ar to šie populārie dabas tūrisma infrastruktūras objekti ir atvērti un pieejami apmeklētajiem.

Tūristi un dabas draugi ilgi gaidīja iespēju apmeklēt iecienīto Zvārtes iezi, kas atrodas Amatas upes krastā. Nu te var iziet ierasto apļveida taku pāri pār straujo Amatas upi, uzkāpjot virs paša Zvārtes ieža, no kura paveras skaistais skats uz pļavām un seno klēti, tad atgriezties atpakaļ pa taciņu, kas ved caur vecu, daudzveidīgu mežu.

Savukārt Zvārtes pļava apmeklētājus sagaida ar vairākām jaunām atpūtas un ugunskura vietām. Pretim iezim izbūvēta skatu platforma, uz kuru ved jauna, grants seguma veidota taka. Pļavā un autostāvvietā pie informācijas namiņa izvietoti vairāki jauni stendi un

ENTER GAUJA
BIEDRU NOTIKUMI

tualetes apmeklētāju ērtībai. Gar Amatas upi no Zvārtes ieža ved atjaunota taka līdz Veclauču tiltam, pie kura atjaunota ūdenstūristu apmetne ar laivu novietnēm, ugunskura un atpūtas vietām. Zvārtes iezī atjaunots arī gājēju tilts.

Lielākais baltā smilšakmens atsegums Latvijā Sietiņiezis pēc infrastruktūras atjaunošanas gaida savus apmeklētājus. Te izbūvētas jaunas kāpnes, atpūtas vietas un tualete, atkritumu urnas, jauni soliņi, kā arī laivu novietne un barjeras apmeklētāju drošībai. Arī šeit apmeklētāji jaunos stendos varēs atrast vajadzīgo informāciju. Krietni uzlabots auto stāvlaukums pirms Sietiņieža, tam uzbērts jauns segums.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina izmantot jaunizveidoto dabas tūrisma infrastruktūru, vienlaikus aicinot saudzēt ne tikai dabas vērtības, bet arī cilvēku radītās vērtības.

 

 

 

Vēlu visu janvāri tik sniegotu,

kādas ir tā pirmās dienas!

 

 

Informāciju sagatavoja: Alda Bražūne, 28316007

04.01.2016.

 

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi
 1. Janvāris 2020
  P O T C P S S
      01 02 03 04 05
  06 07 08 09 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
Siguldas maršruti